X
איך אפשר לעזור?
הפניקס אישי
X
Xהפניקס אישי

תמונת מצב עדכנית, הדפסת אישורים, עדכון פרטים אישיים ועוד

כניסה להפניקס אישי

איך לבחור וטרינר?

מאת: 
פורסם בתאריך: 2 ספטמבר, 2012
חיית המחמד שלכם, בדיוק כמוכם, זקוקה מדי פעם לטיפול רפואי: בדיקה שגרתית, חיסון ואפילו ניתוח. מובן מאליו שתרצו למצוא וטרינר שיעניק לה טיפול מקצועי ומסור ללא סייג. לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם בבחירת איש מקצוע מתאים  
עבור חיית המחמד שלכם ועבורכם הווטרינר הוא שילוב של רופא משפחה ופסיכולוג. הוא אמון על מתן טיפול רפואי, ממליץ על תזונה נכונה ועוזר בבעיות התנהגות וחינוך. בחירת וטרינר, אם כן, איננה דבר של מה בכך. בראש ובראשונה עליכם לבחור איש מקצוע שמעורר בכם אמון ומשרה שלווה. מעבר לכך, רצוי לשקול מספר גורמים מהותיים נוספים: 
 
המלצות: המלצות הן מנגנון יעיל וחסכוני. אם יש לכם חברים או שכנים בעלי חיית מחמד, מוטב להתייעץ איתם לגבי מציאת וטרינר. ייתכן שימליצו על הווטרינר שלהם, ייתנו חוות דעת שלילית או יפנו אתכם לאיש מקצוע מתאים אחר. תוכלו לשאול אותם לגבי מחירים, אווירה ורמת מקצועיות ולערוך סינון ראשוני עוד לפני שפניתם למרפאה עצמה.
 
סוג בעל החיים: מרבית המרפאות הווטרינריות מעניקות טיפול לחתולים וכלבים. אם בבעלותכם בעל חיים אחר כדאי לברר מבעוד מועד אם המרפאה הווטרינרית שבה אתם מעוניינים אכן תוכל להגיש לו טיפול. 
 
קרבה לבית: לווטרינר הסמוך למקום המגורים שלכם יתרונות ברורים. קלות הגישה תמנע מכם עיכובים מיותרים בטיפולי השגרה, ותבטיח הגעה מהירה בשעת חרום. 
 
אווירה: האם הווטרינר וצוותו נעימים ונגישים לכם ולבעל החיים שלכם? האם הווטרינר משתף ומסביר? האם הוא בודק את חיית המחמד ביסודיות ומקדיש לה ולכם את תשומת הלב הראויה? חשוב שתרגישו כי אתם יכולים איליו בכל שאלה. אם אתם חשים שמתייחסים אליכם כאל מטרד, ייתכן וזו אינה המרפאה הווטרינרית המתאימה לכם. 
 
ניקיון: האווירה במרפאה איננה רק עניין של תחושת בטן. כשאתם נכנסים למרפאה התבוננו סביב: האם היא נקייה ומאורגנת? אם עולים ממנה ריחות צחנה, הלכלוך עולה על גדותיו וכל מה שאתם רוצים לעשות זה ללכת, לכו.    
 
ציוד ושירותים רפואיים: בעת הביקור הראשון במרפאה וטרינרית חשוב לבדוק מהם השירותים הרפואיים הניתנים בה ואיזה ציוד היא מחזיקה. ישנן מרפאות וטרינריות המעניקות שירותים שמעבר לבדיקות שגרתיות וחיסונים כדוגמת:
■    ניתוחים
■    פרוצדורות אורטופדיות
■    טיפולי שיניים 
■    בדיקות רנטגן ואולטראסאונד
    בדיקות מעבדה
■    שיתופי פעולה עם רופאים מומחים
 
מקצועיות: לא פשוט להתרשם מרמת המיומנות והבקיאות של איש מקצוע. לגיל ולשנות הוותק יש אמנם חשיבות אך וטרינר מבוגר יותר אינו בהכרח טוב יותר. איך בכל זאת מתרשמים? לא תמיד ניתן לעשות זאת בביקור הראשון. עם הזמן תוכלו לראות כיצד הווטרינר מתמודד עם שאלות שאתם מעלים, תוכלו לשוחח איתו ולהתרשם מהרקורד המקצועי שלו ומהאופן שבו הוא נוהג להתעדכן בטכנולוגיות חדשות בתחומו. אם הווטרינר חבר בארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית תוכלו להיות בטוחים שחיית המחמד שלכם מקבלת טיפול לפי סטנדרטים מקצועיים גבוהים.    
 
שעות קבלה וקביעת תורים: חלק מהמרפאות הווטרינריות פתוחות ללא הפסקה 24 שעות ביום, שבעה ימים בשבוע. אולם, לא כל המרפאות זמינות מסביב לשעון. בררו מה הן שעות הקבלה במרפאה, כיצד מטופלים מקרי חירום המתרחשים במהלכן וכיצד מטופלים מקרי חירום המתרחשים מעבר להן? בנוסף רצוי לבדוק כמה זמן מראש מומלץ לקבוע תור על מנת להיערך במקרה של בעל חיים חולה או שנזקק לחיסון.
מחירים: השוואת מחירים היא צעד צרכני נבון, ותחום הווטרינריה אינו יוצא מן הכלל. אם תבדקו תופתעו לגלות כי מרפאות שונות מציעות מגוון מחירים, חבילות ודילים. מצאו את ההצעה המתאימה לכם ביותר ובררו מהם אמצעי התשלום המקובלים והאם קיימת גמישות בתשלום (כאפשרות חלוקה לתשלומים). 
 
machina: WFEP2
צ'אט עם נציג